Co może znaczyć ten problem przy stosunku?

Przez wiele lat się masturbowalem.Mam problem gdyż podczas zbliżenia na początku było wszystko dobrze tylko satysfakcji żadnej.Obecnie nawet podczas gry wstępnej nie czuję podniecenia ani członek nie chce mi ustać.Próbowalem ręką już ale bez partnerki owszem udaję się ale na niedługi czas.Czy to uleczalne i do jakiego lekarza muszę się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinien Pan udać się do seksuologa lub urologa.

Problemy z utrzymaniem erekcji, o których Pan wspomina, to najprawdopodobniej skutek wieloletniej i zbyt częstej masturbacji. Wówczas za przyczynę uznaje się osłabioną wrażliwość na bodźce. W takiej sytuacji poprawę może przynieść zaprzestanie masturbacji lub jej znaczne ograniczenie. Czas, jaki jest potrzebny do przywrócenia funkcji seksualnych to kwestia indywidualna, jednak poprawa powinna być widoczna już po kilku tygodniach.

Zaburzenia wzwodu często mają podłoże emocjonalne. Dochodzi do nich z powodu nadmiernego stresu, braku pewności siebie, napięcia, nieśmiałości bądź wyczerpania – zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Warto więc poprawić komfort życia i być może to pomoże w przywróceniu erekcji.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pan tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-masturbacji-na-erekcje,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-erekcja-a-masturbacja-w-dziecinstwie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/masturbacja-a-problem-z-erekcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.