Jak się pozbyć tego problemu z erekcją?

Witam mam 21 lat i mam od jakiegoś czasu problem z erekcją bez pomocy dotyku. Dodam że nadużywam masturbacji i częściej w ostatnim czasie podnieca mnie myśl o masturbacji niż o stosunku z inną kobietą. Podczas gdy dotknę członka i wykonam parę ruchów ręką po chwili staje natomiast gdy mam do czynienia z kobietą która mi się podoba i chciałbym z nią odbyć stosunek nie mogę się podniecić. Czy zaprzestanie masturbacji na jakiś czas pomoże? ( jak tak to w przybliżeniu na jaki abym mógł ocenić czy to przyniosło efekt) Oraz do jakiego lekarze ewentualnie powinienem się udać. Z góry dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinien Pan udać się do seksuologa. Najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów z erekcją jest nadużywanie masturbacji, które doprowadziło do osłabienia wrażliwości na bodźce. Uzależnienie od masturbacji to nałóg, jak każdy inny i również wymaga leczenia. W przeciwnym razie zaburzenia wzwodu mogą się pogłębiać, co z pewnością wpłynie na relacje damsko-męskie.

Być może wystarczy zaprzestanie masturbacji lub ograniczenie jej na jakiś czas. Tym sposobem może Pan przywrócić wrażliwość penisa na bodźce. To jak długo należy powstrzymać się od masturbacji jest kwestią indywidualną. Tak samo jak efekty takiego postępowania. Pierwsze pozytywne skutki powinny być jednak widoczne już po kilku tygodniach abstynencji od masturbacji.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/masturbacja-a-zaburzenia-erekcji, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-masturbacji-na-erekcje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.