Czy masturbacja spowodowała zaburzenia erekcji?

Witam, mam pytanie zanim udam się do lekarza. Otóż nigdy nie miałem problemów z erekcją, natomiast przez 2 lata byłem sam i intensywnie się masturbowałem (bardzo szybko). Ostatnio byłem z partnerką po dużej ilości alkoholu i miałem chwilowy wzwód, tłumaczyłem sobie to alkoholem we krwi. Wczoraj sytuacja się powtórzyła, bardzo silne podniecenie na początku, a po założeniu prezerwatywy znowu od razu koniec wzwodu. Bardzo się tym stresowałem, że znowu może nie być wzwodu i szukam powodu w tym oraz w tej masturbacji. Co Państwo o tym sądzą?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zaburzenia erekcji, o których Pan wspomina, mogą mieć związek zarówno z nadmierną masturbacją w przeszłości, jak i stresem, który Pan odczuwa.

Problemów z erekcją można się doszukiwać w wielu różnych czynnikach. Mogą to być nie tylko jednostki chorobowe lub zaburzenia hormonalne, ale również czynniki psychologiczne. W związku z tym zaburzenia erekcji mogą występować z powodu negatywnych doświadczeń seksualnych, traum z przeszłości, niepowodzeń seksualnych, niskiej samooceny oraz trudności w relacjach. Znaczenie może mieć również siedzący tryb życia, stosowanie używek oraz przemęczenie.

W pierwszej kolejności warto zmienić styl życia oraz zaprzestać lub ograniczyć masturbację. Jeśli to nie pomoże i problemy ze wzwodem będą nadal się utrzymywać, to zachęcamy Pana do wizyty u seksuologa.

Poniżej umieszczamy odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowników serwisu:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-erekcji-a-czesta-masturbacja, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-erekcji-a-masturbacja, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/masturbacja-a-zaburzenia-erekcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.