Zaburzenia erekcji po częstej masturbacji

Witam! Sporo się masturbowałem w przeszłości, i czasem się jeszcze zdarza, chodzę już rok z moją dziewczyną i mieliśmy parę przygod, i mój pytanie brzmi następująco, czy czerpanie nie wielkiej przyjemności z "zabaw" z nią, może wynikać właśnie z nadmiaru masturbacji z niedawnej przeszłości? Czasem wiążę się to też z nie zbyt trwałym wzwodem ponieważ no, nie czuje tak wielkiej przyjemności jak się spodziewałem, i jeśli tak, to czy po zaprzestaniu wszelkiej masturbacji, sytuacja poprawiła by się?

Dzień dobry!

Tak, zaburzenia erekcji i brak przyjemności ze zbliżenia z partnerką może mieć związek z masturbacją - szczególnie masturbacją nadmierną, kompulsywną, nazbyt mechaniczną i powtarzalną lub wykonywaną w charakterystyczny, nietypowy sposób itp.

Każdy człowiek, każda historia i każda para jest jednak inna i nie jest możliwe z całą pewnością odgadnąć, jakie są przyczyny i mechanizm Państwa trudności. Nie jest też możliwe odgadnąć, czy i jakie następstwa miałaby rezygnacja z masturbacji.

Pozdrawiam!