Czy masturbacja zaburza wzwód?

Często się masturbuje niemal co noc, a jak jestem z dziewczyną to niemam wzwodu. Czy to przez masturbacje?

Redakcja abcZdrowie

Problem ze wzwodem, który Pan opisuje może mieć przyczynę w masturbacji. Jednak może to tylko maskować poważniejszy problem np. natury psychologicznej. Dobrym sposobem byłaby próba zaprzestania masturbacji aż do najbliższego zbliżenia z dziewczyną. Daje to dwie możliwości:

1) Jeśli po kilkunastodniowej przerwie w masturbacji również się nie uda proszę koniecznie pójść do lekarza.

2) Natomiast jeśli będzie wszystko w porządku proszę na dłuższą metę postarać się ograniczyć tę formę rozładowania napięcia. Jest to typ przyjemności, który łatwo uzależnia i może prowadzić to takich samych skutków jak np. alkoholizm. Mam na myśli: destrukcję życia rodzinnego (w tym np. związku z dziewczyną), kłopoty w szkole czy pracy aż wreszcie depresję