Czy masturbacja może zaburzyć erekcję?

Oczekuję pomocy. Mam problem z masturbacją, ale ja chcę zaprzestać masturbacji, bo szybko się podniecam, tzn. jeszcze szybciej, gdy kobieta siądzie mi na kolanach itp., ale gdy się masturbuję nie ma tego. Gdy dziewczyna włoży mi rękę pod bieliznę i dotyka mojego penisa, to po jakiś 30 sek. czuję że do chodzę i wyciągam jej rękę - czasami jest już za późno, wyciągnę jej dłoń, ale i tak dojdę. Chcę zaprzestać masturbacji! Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Masturbacja może wpływać na erekcję. Częste podniecanie się wywołane masturbacją może powodować, że w sytuacjach, kiedy czuje Pan bliskość z kobietą, bądź z czymś, co może powodować wzwód (jak np. ręka partnerki) powoduje to napięcie, które zostaje rozładowane poprzez wzwód. S
koro stanowi to dla Pana problem, to warto pomyśleć o zaniechaniu masturbacji i skupieniu się na kontaktach seksualnych z partnerką.
Pozdrawiam