Dlaczego nie mam erekcji po częstej masturbacji?

Jako nastolatek dość często się masturbowałem, od kilku lat to ograniczałem, ale nadal czasem się zdarzało. Obecnie zauważyłem, że mi nie staje. Dziewczyna, może leżeć obok naga, możemy się całować, mogę jej dotykać, a mnie to nie rusza. Nadal mi nie staje. Kiedyś sama myśl o takim czymś powodowała u mnie erekcję, a teraz coś się podziało. Czy powinienem się martwić, czy to minie po całkowitym zaprzestaniu masturbacji i kiedy minie. Mogę coś zażyć na poprawę? coś co nie jest wiagrą?

- czy ma Pan wzwody poranne?
- czy ma Pan wzwody w ciągu dnia?
- czy masturbacja przebiega bez problemów ze wzwodem?
Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są negatywne, dobrym pomysłem będzie zgłoszenie się do lekarza urologa lub lekarza seksuologa.
Jeśli zaś odpowiedzi są twierdzące, a problem ze wzwodem dotyczy tylko sytuacji intymnych z partnerką należy skupić się na sferze psychologicznej. Brak wzwodu u młodych mężczyzn często jest spowodowany stresem i chęcią "wykazania się" przed partnerką. To skutecznie pozbawia wzwodu, ponieważ pozbawia także samego podniecenia, bez którego mózg nie wysyła sygnału "wzwód" do penisa (w uproszczeniu). Sensownym będzie więc wizyta u psychologa - seksuologa.
W obu przypadkach zastosowanie leków wspomagających erekcję może mieć sens, ale po konsultacji z lekarzem, który oceni, czy nie będzie to mieć negatywnego wpływu na zdrowie.
Do czasu udania się na konsultację proszę nie próbować współżyć, ale jednocześnie zalecany jest bliski kontakt z partnerką.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr