Dlaczego w młodym wieku mam problemy z erekcją?

Mam 20 lat i mam problem z erekcją i jej utrzymaniem. Poranne wzwody nie są aż tak mocne, penis nie jest bardzo sztywny, podczas próby stosunku z dziewczyną jest to trochę loteria, czasem po dłuższej masturbacji przed samą penetracja jest w stanie być wystarczająco sztywny, aby odbyć stosunek, ale po chwilowej przerwie szybko opada. Dodam, że pomiędzy spotkaniami z dziewczyna dużo się masturbowałem. Nie do pornografii lecz przypominając sobie seks z dziewczyną i byłem w stanie zazwyczaj osiągnąć wzwód. Co mam zrobić żeby utrzymać erekcję podczas stosunku? Dodam, że podczas całowania, jakichś miłych słów lub rozmów czuję erekcje, jednak nie 100% Spontanicznych erekcji w ciągu dnia tez raczej nie miewam. Czy mam iść z tym do urologa?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 3 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

może Pan udać się zarówno do urologa, jak i seksuologa, który zajmuje się leczeniem problemów z erekcją od strony psychologicznej.

Na zaburzenia erekcji wpływa bardzo dużo czynników. Problemy te mogą wynikać zarówno z powodu różnych jednostek chorobowych, jak i nieodpowiedniego stylu życia, stresu, małej aktywności fizycznej i złej diety. Ponadto wpływ na problemy z erekcją może mieć nadmierna lub długotrwała masturbacja.

Znaczenie mają również przykre doświadczenia seksualne, niska samoocena, kompleksy, problemy w relacjach, zdrada, poczucie winy, traumy z przeszłości, a także strach przed tym, że partnerka nie będzie zadowolona.

Zachęcamy więc do wizyty u specjalisty, aby znaleźć przyczynę tych zaburzeń.

Charakterystykę zaburzeń erekcji znajdzie Pan w naszym artykule pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty