Zaburzenia erekcji a masturbacja

Masturbuje sie 1-2 razy dziennie i erekcja jest nie do konca dobra. Gdy przestane sie masturbowac to erekcja sie poprawi?

Witam, to ważne pytanie. Masturbacja zajmuje ważne miejsce w świecie doznań młodej osoby w Pani/Pana wieku. W ogromnym skrócie mówiąc, tym lepsza erekcja, im większy apetyt i potrzeba na seks partnerski. Jeżeli mężczyzna ma partnerkę, z którą współżyje, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest intensyfikacja współżycia realnego. czasami nasi pacjenci wpadają w "pułapkę wyobrażeń". Polega to na tym, iż ich fantazje seksualne bądź wyobrażenia lub oglądane materiały pornograficzne stają się bardziej podniecające niż partnerka (partner). Wtedy właśnie erekcja jest mniejsza - bo jest odpowiedzią na bodziec. Im bodziec silniejszy, tym silniejsza erekcja. Radzę zatem "inwestować" w seks realny, partnerski, dbać o partnerkę/partnera, czynić seks atrakcyjnym i wszystko będzie dobrze! Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Trudno powiedzieć, czy erekcja poprawi się, gdy zaprzestanie się Pan masturbować, z całą pewnością jednak masturbacja w takiej częstotliwości jest szkodliwa. Brak prawidłowej erekcji podczas masturbacji może również wskazywać na jej podejmowanie nie w celu zmniejszenia napięcia seksualnego, a napięcia nerwowego.

Pozdrawiam.