Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia erekcji a masturbacja

Masturbuje sie 1-2 razy dziennie i erekcja jest nie do konca dobra. Gdy przestane sie masturbowac to erekcja sie poprawi?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Witam, to ważne pytanie. Masturbacja zajmuje ważne miejsce w świecie doznań młodej osoby w Pani/Pana wieku. W ogromnym skrócie mówiąc, tym lepsza erekcja, im większy apetyt i potrzeba na seks partnerski. Jeżeli mężczyzna ma partnerkę, z którą współżyje, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest intensyfikacja współżycia realnego. czasami nasi pacjenci wpadają w "pułapkę wyobrażeń". Polega to na tym, iż ich fantazje seksualne bądź wyobrażenia lub oglądane materiały pornograficzne stają się bardziej podniecające niż partnerka (partner). Wtedy właśnie erekcja jest mniejsza - bo jest odpowiedzią na bodziec. Im bodziec silniejszy, tym silniejsza erekcja. Radzę zatem "inwestować" w seks realny, partnerski, dbać o partnerkę/partnera, czynić seks atrakcyjnym i wszystko będzie dobrze! Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień dobry.

Trudno powiedzieć, czy erekcja poprawi się, gdy zaprzestanie się Pan masturbować, z całą pewnością jednak masturbacja w takiej częstotliwości jest szkodliwa. Brak prawidłowej erekcji podczas masturbacji może również wskazywać na jej podejmowanie nie w celu zmniejszenia napięcia seksualnego, a napięcia nerwowego.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy