Dlaczego mam problem z erekcją podczas stosunku?

Witam, mam 18 lat masturbuje się od 7 lat jak nie więcej. Odbyłem kilka stosunków z partnerka niestety erekcja była jakby niepełna a podczas stosunku prawie nic nie czułem. Podczas masturbacji wszystko jest w porządku erekcja jest pełna. Podczas tych lat masturbacji nie używałem żadnych nawilżaczy tylko „leciałem na sucho”. Co w tej sytuacji może pomoc, ponieważ jest to dla mnie niepokojąca sytuacja. Proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

problemy z niemożnością osiągnięcia erekcji lub jej utrzymania dotyczą aż 8% mężczyzn poniżej 30 roku życia, dlatego możemy mówić o powszechnym problemie. Do przyczyn takiej sytuacji zaliczamy między innymi: stres, zmęczenie lub przepracowanie, różnego rodzaju kompleksy i lęki, traumatyczne przeżycia związane z seksualnością, czy nawet depresja.

Jednak w Pana przypadku, taki stan prawdopodobnie może być spowodowany częstą masturbacją i nieodpowiednimi wyobrażeniami na temat seksu. Wskazuje na to możliwość osiągnięcia erekcji przy masturbacji, ale nie przy stosunku z partnerką. W takim przypadku przyczyną braku możliwości erekcji jest osłabiona wrażliwość na bodźce.

Musi Pan pamiętać, że ten problem dotyczy wielu mężczyzn i nie jest powodem do wstydu, dlatego też powinien się Pan udać się do seksuologa lub psychiatry, którzy mogliby znaleźć powód takiego stanu i bez wątpienia znajdą na niego rozwiązanie poprzez terapię lub leczenie farmakologiczne.

Zachęcamy do zapoznania się z innym pytaniem użytkownika, który również mierzył się z podobnym problemem:

https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/co-moze-znaczyc-ten-problem-przy-stosunku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.