Dlaczego mam ten problem z erekcją?

Witam, mam 29 lat i od pewnego momentu problemy z erekcją, a mianowicie wcześniej z moją kobietą w ciągu jednego dnia potrafiliśmy odbyć nawet 3 bardzo długie stosunki (takich dni w ciągu tygodnia było 2-3, w pozostałych dniach tygodnia nie było stosunku bo nie mieszkałem z nią jeszcze) i penis stał bez problemu, było z nim wszystko ok. Kiedy zamieszkaliśmy razem od pewnego momentu kiedy dochodzi do stosunku codziennie mam problemy z erekcją, a mianowicie nie jest to pełna erekcja, a czasami się zdarza że podczas stosunku erekcja zanika i penis opada. Czy to może być zmęczenie penisa ? W sensie że potrzebuje więcej czasu na tzw regenerację ? Z mojej obserwacji wychodzi że ten problem następuje głównie w godzinach nocnych, im późniejsza jest godzina tym większe szanse na problem z erekcją. Pracę mam głównie siedzącą, stres umiarkowany, ostatnio przytyłem 10kg odkąd mieszkamy razem i teraz ważę 96KG przy wzroście 187cm, palę papierosy elektroniczne (podgrzewane indukcyjnie), nie spożywam dużo alkoholu, mało ruchu (to wiem że muszę poprawić), od pewnego momentu mam też sporadyczny problem z hemoroidami ze względu na pracę jaką wykonuję (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Proszę was o pomoc z tym problemem, ponieważ to staje się bardzo problematyczne.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

często przyczyną problemów z erekcją jest niezdrowy styl życia, a więc stres, przemęczenie, nałogi, brak ruchu czy złe odżywianie. Wspomina Pan o siedzącym trybie życia oraz paleniu papierosów, co również może wpływać na erekcję.

W pierwszej kolejności warto więc zmienić swoje dotychczasowe nawyki. Jeśli mimo wprowadzonych zmian nadal będą pojawiały się zaburzenia erekcji, to warto udać się do seksuologa. Przyczyną problemów z erekcją może być również niska samoocena, złe doświadczenia seksualne, lęk przed zapłodnieniem, konflikt z partnerką bądź brak prywatności.

Wspomina Pan, że problem pojawia się głównie w godzinach nocnych. Być może jest Pan zmęczony po całym dniu pełnym wrażeń, więc organizm daje w ten sposób znać, że potrzebuje odpoczynku.

Temat ten został poruszony w naszym artykule, który znaleźć można pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-erekcja.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi pytaniami użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-z-erekcja-a-ostry-seks, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-duzo-seksu-problemy-z-erekcja-jak-sie-zregenerowac, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienna-masturbacja-a-problemy-z-erekcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.