Za dużo seksu - problemy z erekcją - jak się zregenerować?

Witam. Mam 40 lat, jestem mężczyzną. Ostatnio spotkałem kobietę, która lubi dużo seksu. Wydawało by się, że tylko się cieszyć. I się cieszyłem, tak bardzo, że niestety przekonałem się przy okazji, że moje możliwości są ograniczone ;-) Po kilku dniach częstego seksu w pewnym momencie mój organizm powiedział stop i nie doszło do erekcji. Tzn. dochodzi do niej, ale musi być stymulacja dużo bardziej intensywna niż wcześniej. I erekcja bez stymulacji szybko zanika. Przy doprowadzaniu do erekcji pojawia się lekki ból w brzuchu, w okolicach pasa/pęcherza. Jakby jakiś mięsień się napinał i był nadwyrężony. Wcześniej nie miałem takich problemów. Z oczywistych powodów źle się z tym czuję. Obecnie mam okres odpoczynku od seksu, ale mimo, że minął już tydzień to widzę, że problem trwa. Niedługo spotkam się z partnerką i chciałbym być w dobrej kondycji. Domyślam się, że chodzi o zwykłe nadwyrężenie czegoś tam w środku. Co to jest? Jak temu pomóc się zregenerować? Może jakieś suplementy? Czy może to być coś poważniejszego? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie!

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że psychika człowieka w różnym wieku generuje inne potrzeby seksualne, realizowane w odmienny sposób. Czterdziestolatek potrzebuje innego rodzaju podniecenia, niż dwudziestolatek. I nie ma to nic wspólnego z atrakcyjnością partnerki. Nie można tego też nazwać impotencją. Być może wpływ na Pana reakcje ma też przemęczenie, stres, czy niewyspanie. Jeśli problem będzie się utrzymywał, proszę umówić się na wizytę u seksuologa.