Brak wytrysku podczas stosunku - jak to leczyć?

Mam stałą partnerkę od ponad 2 lat, od roku zaczęliśmy współżyć, niestety ani razu nie miałem wytrysku, podczas seksu nie osiągam orgazmu, potem gdy partnerka już nie da rady, ponieważ już sprawia jej to ból, to przy masturbacji do wytrysku dochodzi, lecz podczas stosunku nie. Czy może to być spowodowane częstą masturbacją? Jak to leczyć?
ponad rok temu

Witaj,

Nadmierna masturbacja, istotnie, ma zasadniczy wpływ na jakość współżycia. Nadużywanie samozaspakajania popędu seksualnego może doprowadzić do osłabienia reakcji na bodźce i obniżenia progu wrażliwości podczas stosunku. Powoduje również ograniczenie satysfakcji ze zbliżenia intymnego.
Doradzam powściągnięcie się od częstej masturbacji, a także rozważenie z partnerką urozmaicenia życia intymnego oraz poważnego partnerskiego dialogu.
Pozdrawiam