Czy po zaprzestaniu masturbacji wróci wszystko do normy w sferze psychicznej i fizycznej?

Czy po zaprzestaniu masturbacji wróci wszystko do normy w sferze psychicznej i fizycznej? Proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Witaj,
nadmierna masturbacja może powodować zaburzenia erekcji podczas kontaktu z partnerką. Prowadzi ona do osłabienia wrażliwości na bodźce i tym samym daje mniejszą satysfakcję ze współżycia.
Po zaprzestaniu lub ograniczeniu samozaspakajania, na ogół objawy te ustępują samoistnie.
Nie podajesz jednak co niepokoi Ciebie w związku ze stosowaną masturbacją, co uniemożliwia ścisłe udzielenie odpowiedzi.

Pozdrawiam