Impotencja z masturbacji? Pomocy

Mam 30 lat, od kilkunastu lat problem z masturbacją, kilka razy w tygodniu albo miesiącu, dużo pornografii - w internecie też; bez sexu w realu, mam w tej chwili dziewczynę i problemy z potencją - brak wzwodu przy pieszczotach, czy to może być objaw impotencji i czy trwały?
30 LAT ponad rok temu

Witam,

Istotnie, nadmierna masturbacja może powodować zaburzenia wzwodu wskutek osłabienia wrażliwości na bodźce. W takim wypadku ograniczenie samozaspakajania powinno doprowadzić do samoistnego ustąpienia problemu.

Oczywiście, zaburzenie wzwodu mogą powodować inne czynniki. W kategorii psychogennej są nimi zwłaszcza stres czy obawa o powodzenie zbliżenia. Do przyczyn organicznych zalicza się m.in. przemęczenie, urazy, niektóre choroby lub niewałaściwą dietę czy nałogowe stosowanie używek.

W celu właściwego zdiagnozowania powodów dolegliwości należy skonsultować się ze specjalistą urologiem, który również ustali stopień trwałości problemu.
Pozdrawiam.