Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Impotencja z masturbacji? Pomocy

Mam 30 lat, od kilkunastu lat problem z masturbacją, kilka razy w tygodniu albo miesiącu, dużo pornografii - w internecie też; bez sexu w realu, mam w tej chwili dziewczynę i problemy z potencją - brak wzwodu przy pieszczotach, czy to może być objaw impotencji i czy trwały?
30 LAT ponad rok temu

Alkohol i seks

P { margin-bottom: 0.21cm; } Sięgając po alkohol mamy za cel nabrać pewności siebie, rozładować stres, zwiększyć atrakcyjność w oczach partnera. Czy wiesz, że alkohol negatywnie wpływa na jądra, wytwarzanie spermy i poziom testosteronu? Więcej informacji, na temat także długotrwałego spożywania alkoholu, udziela seksuolog Anna Golan.

Witam,

Istotnie, nadmierna masturbacja może powodować zaburzenia wzwodu wskutek osłabienia wrażliwości na bodźce. W takim wypadku ograniczenie samozaspakajania powinno doprowadzić do samoistnego ustąpienia problemu.

Oczywiście, zaburzenie wzwodu mogą powodować inne czynniki. W kategorii psychogennej są nimi zwłaszcza stres czy obawa o powodzenie zbliżenia. Do przyczyn organicznych zalicza się m.in. przemęczenie, urazy, niektóre choroby lub niewałaściwą dietę czy nałogowe stosowanie używek.

W celu właściwego zdiagnozowania powodów dolegliwości należy skonsultować się ze specjalistą urologiem, który również ustali stopień trwałości problemu.
Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy