Co takiego może oznaczać mój problem z oddawaniem moczu?

witam mam problem z uczuciem oddawania moczu. Zaczelo sie kilka dni temu jak lezalem na łóżku czułem na pachwinach jakbym oddawał mocz lecz gdy poszedłem do łazieki bylo sucho stan ten utrzymywal sie przez kilka dni. od 3 dni caly czas czuje takie dziwne uczucie w penisie jakbym mial w nim mocz przez caly dzien towazyszy mi uczucie ze musze oddac mocz lecz gdy to robie oddaje go bardzo niewiele przy oddawaniu moczu uczucie parcia na penisa jest mniejsze ale po chwili uczucie znowu wraca chociaz wewnetrznie nie czuje zeby pecherz moczowy byl pełen. co mi jest jak to leczyc mam wizyte u urologa dopiero za 3 dni

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to, w jaki sposób leczyć ową dolegliwość dowie się Pan na wizycie u urologa.

Uczucie parcia na pęcherz moczowy może świadczyć o przeroście gruczołu krokowego bądź zakażeniu układu moczowego. W pierwszym przypadku oprócz częstej potrzeby oddawania moczu (także w nocy) chory może doświadczać uczucia, że pęcherz został nie do końca opróżniony. Ponadto mocz oddawany jest w niewielkich ilościach i płynie słabym strumieniem. Więcej na ten temat pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/przerost-prostaty.

W przypadku zakażenia układu moczowego silnemu parciu na mocz towarzyszy pieczenie, gorączka lub bóle podbrzusza.

Inną możliwą przyczyną takich dolegliwości jest nadreaktywność pęcherza moczowego, kamica nerkowa, a nawet choroby neurologiczne. Proszę więc koniecznie rozpocząć diagnostykę w tym kierunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.