Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z oddawaniem moczu. Jakie mogą być przyczyny tego wszystkiego?

Witam, jestem chłopakiem, mam 15 lat i od dłuższego czasu mam problemy z oddawaniem moczu, związane z tym, że nie mogę się do końca wysikać, muszę chodzić do łazienki czasami nawet co 20 min, sikam cienkim strumieniem, mocz ledwo co się wydostaje na zewnątrz. Wcześniej, jakieś 3 miesiące temu zauważyłem pewne zmiany w oddawaniu moczu, lecz do tej pory nie było to aż tak uciążliwe. Nie jestem pewien do końca, ale niekiedy te objawy nasilały się po masturbacji, myślałem, że to przez masturbację, lecz przestałem to robić przez 3 tygodnie, a objawy wróciły. Czasami jest też tak, że po kilku dniach tego ciągłego ganiania do łazienki są ze dwa dni, w których sika mi się troszeczkę lepiej. Jakie mogą być przyczyny tego wszystkiego? Błagam o pomoc!
15 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!
Opisane objawy mogą sugerować stan zapalny układu moczowo-płciowego. Częstomocz i zaburzenia oddawania moczu u młodych mężczyzn często są związane z zapaleniem prostaty.
Aby stwierdzić rzeczywistą przyczynę oraz wdrożyć leczenie konieczne jest badanie urologiczne i ewentualne badania dodatkowe.
Proponuję skonsultować problem z urologiem lub ewentualnie z lekarzem rodzinnym.
Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy