Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z oddawaniem moczu - czy to konsekwencja jazdy na motorze?

Mam 18 lat, od jeżdżenia na motorze zaczęły się moje problemy z oddawaniem moczu. Najpierw, gdy oddawałem mocz czułem ból, nie mogłem się wysikać; poszedłem do lekarza, przepisał mi leki, ale one nic nie pomogły. Później zmieniło się tylko tyle, że jak dużo piłem, co godzinę oddawałem mocz w dużej ilości, a jeszcze później, czyli teraz, zmieniło się tyle, że chce mi się sikać co 1,5 godziny, ale zawsze muszę poczekać, bo nie ma takiego ciśnienia, a teraz czekam i nie oddaję moczu. Dodam, że gdy zaczęły się moje problemy, przestałem jeździć na motorze. Co to może być za choroba, z jakiej przyczyny?
18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą mieć związek ze stanem zapalnym układu moczowego, np. zapaleniem pęcherza moczowego lub zapaleniem prostaty.
Aby określić podejrzewaną przyczynę, konieczne jest wykonanie badania urologicznego oraz ewentualnie badań dodatkowych, np. oznaczenie CRP we krwi, analiza moczu, posiew moczu. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z urologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy