Problemy z oddawaniem moczu po zapaleniu jądra

Witam Mam 58 lat, 25 lat temu miałem zapalenie jądra, po przebytej chorobie zostało ono jakby wyłączone ze swojej funkcji. Rok temu zacząłem odczuwać problemy z oddawaniem moczu, miałem zapalenie pęcherza. 2 miesiące temu udałem się do urologa, badanie PSA wynik 7,4ng/ml. Lekarz przepisał Doxar raz dziennie i Furaginum 3X1, Po skończeniu lekowej kuracji powtórne badanie PSA, wynik 8.0ng/ml. Czy to groźna tendencja. Wynik pierwszego badania był robiony w innej przychodni. Dziękuję Stanisław S

Witam, podwyższenie poziomu PSA do 7,4 lub do 8.0 wymaga diagnostyki urologicznej. Takie wartosci PSA mogą być konsekwencją stanu zapalnego prostaty, zwłaszcza, że przebył Pan zapalenie pecherza, które często jest związane z zapaleniem prostaty. Wskazane - dokładne przeleczenie stanu zapalnego i ponowne oznaczenie PSA. Jesli nadal bedzie podwyzszone - ew. biopsja prostaty. Pozdrawiam RH