Jaki czas może utrzymywać się stan zapalny prostaty?

Witam Jestem 20-letnim mężczyzną. Problemy z oddawaniem moczu mam już od kilku lat. Zawsze do łazienki chodzę często. Po wypiciu np. szklanki wody czy herbaty przez następne kilka godzin oddawałem mocz co kilka minut. Częstomocz znacznie nasila się przy wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Jakiś rok temu, mniej więcej raz na miesiąc zaczęło mnie prześladować szczypanie i pieczenie cewki moczowej i towarzyszące temu problemy z oddaniem moczu. Po około 2 godzinach szczypanie ustawało. Poszedłem do urologa. Diagnoza: zapalenie prostaty. Antybiotyki pomogły, wtedy... Było to pół roku temu. Teraz dolegliwości powróciły znacznie się nasilając. Znowu lekarz i znowu antybiotyki. Czy moje dolegliwości koniecznie muszą być związane z prostatą, czy może to coś innego? Mam też spore problemy z defekacją, które nasilają się właśnie w czasie tego stanu zapalnego prostaty. Czy prócz prostaty może być coś, co odpowiada za takie dolegliwości?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Objawy sugerują rzeczywiście zapalenie prostaty.
Rozpoznanie powinno być postawione na podstawie posiewu nasienia, a leczenie celowane, zgodne z antybiogramem. Antybiotykoterapia powinna być długotrwała, ponieważ antybiotyki słabo penetrują do tkanki tego gruczołu. Taka sytuacja pozwoliłaby na najskuteczniejsze leczenie.

Redakcja abcZdrowie.pl 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty