Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wczesny rozrost prostaty

Mam 35 lat i do tej pory nie miałem problemów z oddawaniem moczu a tym bardziej z prostatą. Jednak ostatnio dostałem zapalenia dróg moczowych i podczas badania USG jamy brzusznej stwierdzono u mnie powiększoną prostatę. Czytam że takie dolegliwości mają panowie po ok. 50-tce. Czy to reguła? Czy przy tej chorobie trzeba zmniejszyć aktywność fizyczną ? Czy zmniejsza się też płodność.
35 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Nie jest to reguła, na prostatę mogą chorować także młodsi mężczyźni. Przerost prostaty nie wymaga ograniczenia aktywności seksualnej. Niepłodność w przebiegu przerostu prostaty może się wiązać z niepłodnością, ale nie bezpłodnością. Oznacza to, że można to wyleczyć. Polecam artykuł: Choroby prostaty a niepłodnoć.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy