Wieloletnia masturbacja u kobiety a niepłodność

Witam, czy wieloletnia masturbacja u kobiety (czasem kilka razy dziennie przez ok. 10 lat) może powodować w przyszłości niepłodność? Bardzo proszę o szczerą i pewną odpowiedź.

Witam,
nie wiązałabym masturbacji z płodnością w sposób bezpośredni lecz bardziej z trudnością w realnych,damsko-męskich stosunkach seksualnych,które pomijasz poprzez masturbację.Tak więc nie tędy droga do zapłodnienia i może trzeba się zająć podłożem takiego stanu rzeczy w towarzystwie terapeuty.Po to,by wyjśc do ludzi.