Czy masturbacja może obniżać jakość plemników?

Witam, chciałem się zapytać czy masturbacja może obniżać jakość plemników lub doprowadzać do bezpłodności?

Bardzo częsta masturbacja, tak samo jak wspołżycie seksualne częste (codzienne) może powodować obniżenie siły płodności, bo wiele plemników jest niedojrzałych. Jest to jednak sytuacja "tu i teraz"...
Po kilku dniach abstynencji siła płodności normalizuje się.
Masturbacja jest zjawiskiem fizjologicznym.
Dla seksuologów brak masturbacji, jesli nie ma współżycia partnerskiego - jest zjawiskiem zastanawiającym.
Może świadczyć o obniżonych potrzebach lub braku szczerości w wypowiedziach pacjenta.
Pozdrawiam. JW

Witam, masturbacja jest jedną z form fizjologicznej aktywności seksualnej, a ta, jak wynika z definicji, nie jest szkodliwa. Po kilku seansach masturbacji nasienie zawiera mniej plemników, ale niedobór ten jest szybko rekompensowany przez zdrowy męski organizm. Pozdrawiam RH