Uzależnienie od masturbacji od 20 lat

Witam mam 34 lata i w dalszym ciągu się masturbuj .a zacząłem w wieku 15 lat czy to normalne
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu
Mgr Przemysław Mućko
Mgr Przemysław Mućko Psycholog
52 poziom zaufania

Sam fakt masturbowania się to nic niezwykłego - badania pokazują, że masturbuje się znaczna większość mężczyzn. O uzależnieniu mówimy wtedy, kiedy masturbacja zaczyna stawać się przymusem, nawet jeśli nie czujemy podniecenia seksualnego.

Polecam dwa teksty, z których może dowiedzieć się Pan więcej na temat tego co jest ok, a co zaczyna stanowić problem:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Masturbacja
http://www.facetemjestem.pl/uzaleznienie-od-masturbacji-test-kryteria-diagnostyczne-i-leczenie/

Pozdrawiam!

Mgr Maciej Rutkowski
Mgr Maciej Rutkowski Psycholog, Białystok
80 poziom zaufania

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że masturbacja jest normalnym zjawiskiem, gdy okresowo nie ma możliwości podejmowania stosunków seksualnych.
Jeśli tak jest u Pana - to znaczy podejmuje Pan masturbację "pomiędzy" normalnymi stosunkami - nie ma poglądu do niepokoju. Jeżeli jednak w wieku 34 lat uprawia Pan wyłącznie masturbację (i nie był Pan nigdy w związku), warto skorzystać z konsultacji seksuologicznej bądź psychologicznej.

Pozdrawiam.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty