Jak uniezależnić się od masturbacji?

Dzień dobry od pięciu dni się nie masturbowałem po tym czasie czuję bardzo silne podniecenie oraz parcie w majtkach że zaraz nie wytrzymam nie oglądam filmów erotycznych Od pół roku nie uprawiałem jeszcze seksu z żadną kobietą mam myśli erotyczne często się one zdarzają co można z tym faktem zrobić by nie uzależnić się pozdrawiam

Dzień Dobry.

Potrzeby są po to, by je realizować.
Jeśli ma Pan potrzeby seksualne (np. masturbacja) to nie ma nic złego w tym, żeby je realizować i zaspokajać.

Masturbacja nie jest szkodliwa dopóki, dopóty nie staje się przymusem, czyli uzależnieniem.

O uzależnieniu mówimy wtedy, gdy ...

" - Onanizowanie staje się nawykowe i mimowolne.
- O uzależnieniu od masturbacji możemy mówić, gdy jest częste, regularne i stereotypowe.
- Samogwałt zaczyna zabierać coraz więcej czasu.
- Z jego powodu osoba uzależniona popada w problemy zdrowotne, finansowe, zawodowe, małżeńskie.
- Nad masturbacją nie można zapanować, do aktu zmusza wewnętrzny impuls.
- Akt ma charakter kompulsywny i rytualny.
- Osoba uzależniona nie może uwolnić się od przymusu masturbacji."

Życząc udanego życia seksualnego,
D.Pysz-Waberski
https://www.facebook.com/nadzycie/
wsparcie.psychomeds@gmail.com
Konsultacje Skype: Wsparcie Psychomeds

Dzień Dobry Panu,

O uzależnieniu można mówić wtedy, gdy umysł/myśli przez większą część czasu są skupione na samozaspokojeniu...

Co można zrobić?
Kontrolować swoje zachowania, by mieć wpływ na siebie i podjąć kroki, by poznać Dziewczynę i stworzyć rozwojową relację uczuciową.

Życzę Panu tylko pięknej i spełnionej relacji,
irena.mielnik.madej@gmailcom