Czy normalnym zachowaniem jest masturbacja u osoby niepełnosprawnej?

Witam. Mam 44 lata. Majac 13 zaczalem sie onanizowac i trwa to do dzisiaj. Jestem niepelnosprawny i nie mam partnera. Zawsze stosowalem zasade zeby robic to najwyzej jeden raz dziennie. Chcialbym zapytac czy w mojej sytuacji jest to zachowanie normalne. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Zacznę od podziękowania Panu za zaufanie, wyrażając swoje zdanie, że wybrał Pan najlepszą formę uzyskania odpowiedzi na swoje pytanie.

Masturbacja jest (normalną!) praktykowaną aktywnością seksualną,
niezależnie od tego, czy jest się aktualnie w związku, czy też nie.
Jednak, nadal! jest to temat Tabu i niechętnie się o tym mówi, a na pewno się tym nie chwali i nie mówi o tym otwarcie.
Jedne Osoby praktykują sporadycznie, inne często.

W jednym tylko przypadku pojawia się problem, kiedy to masturbacja staje się jedynym sposobem osiągania satysfakcji seksualnej Człowieka dorosłego, który pomimo bycia w związku partnerskim, dostrzega spełnienie tylko w masturbacji.

Powracając do Pana relacji, zabrakło mi informacji, czy miał Pan Partnerkę w swoim życiu seksualnym?
Czy z powodu braku Partnerki, była/jest to jedyna dla Pana forma spełnienia seksualnego?

Domniemam, że z powodu niepełnosprawności, może pojawiać się u Pana poczucie, że coś Pana omija?...,
Jednak tak nie musi być!
Proszę w tym i z tym nie zostawać samemu.

Zachęcałabym Pana do zwyczajnej rozmowy i wsparcia psychologicznego, co byłoby Panu pomocne, w nawiązaniu wartościowej relacji partnerskiej/seksualnej.

Serdeczności i spełnionej relacji Panu życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605