Jak sobie pomóc z huśtawką uczuć?

Mój Były z którym byłam 4 lata i mamy syna choć nie mieszkaliśmy razem nigdy..odezwał się do mnie po prawie roku..zostawiłam go bo. Nie starał się dla mnie wyzywal mnie.teraz mam kogoś i kocham bardzo..ale były się pojawił mówi że chce walczy dla nas i że wrócę w końcu do niego ..kilka razy mówiłam mu znowu ze kocham go pon czym zalowalam i szkoda było mi obecnego faceta .po czym po paru dniach znowu spotkałam się z byłym i mówiłam jak kocham ...niej wiem co mam zrobić .były tak mną kręci mówi że zaś że będziemy razem nie wiem co czuje ...zależy mi na obecnym A żal mi byłego ..wieszal się jak nie był.już ze mną i ciał ręce...skrzywdził mnie też ale teraz się stara nadgorliwie..a ja mam chustawke uczuć

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani i przyznania, że przeczytałam Pani relację z dużym niepokojem...

Z zaprezentowanych przez Panią zachowań ze strony Pani byłego Partnera, wnioskuję, że jakaś część Pani jednak chce wierzyć w To, Co miałby były Partner Pani do zaoferowania.
Miała Pani namiastkę "bycia parą" i z wiadomego (dla Pani!) powodu, podjęła świadomą decyzje o rozstaniu.

Z mojej perspektywy, jest to czas dla Pani, by się zatrzymać, by zastanowić się Co i Dlaczego powoduje, że tak mocno rozważa Pani (ewentualny) powrót do relacji sprzed lat, tym bardziej że udało się Pani stworzyć (domniemam) zadowalającą Panią relację?

Relacja partnerska jest relacją bardzo wymagającą..., wymaga nieustannej pracy nad/i związkiem, gdzie oboje Partnerzy wyrażają swoje potrzeby i na nie odpowiadają.

Fundamentalnym warunkiem spełnionej relacji jest poczucie bezpieczeństwa, zaufania, bliskości/intymności, wyłączności i wzajemne wspieranie się, kiedy pojawi się taka potrzeba.

Powracając do Pani wątpliwości, myślę że pomocna byłaby dla Pani zwyczajna rozmowa z psychologiem, by mogła Pani dotrzeć do Tego, Co dla Pani i Pani Synka byłoby ważne.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry. Powinna Pani skonsultować się z psychoterapeutą i podjąć terapię. Na pewno emocje w związku to bardzo trudny problem, jednak nie można kogoś kochać dla powinności. Z drugiej strony warto się zastanowić, pod okiem specjalisty, jest w Pani takiego, że zastanawia się Pani nad powrotem do wcześniejszego partnera, pomimo swoich doświadczeń. Serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/