Czy mimo to powinienem stosować ten lek?

Witam Jakiś czas temu po konsultacji z lekarzem-seksuologiem, otrzymałem receptę na lek parogen, ssri na przedwczesny wytrysk. Moja partnerka obawia się, ze lek w połączeniu z moim trybem życia (lubię wypić alkohol poprostu) może negatywnie wpłynąć na mnie szczególnie w kwesti psychologicznej (popęd u mnie ok). Podczas konsultacji z lekarzem nadmieniłem swoj stosunek do alkoholu i powiedział, ze nie mam czego się obawiać. Znalazłem na jednej stronie odnośnie leku, że alkohol w połączeniu z lekiem ma wpływ umiarkowany mimo to nie przekonuje to mojej partnerki. Czy rzeczywiście powinienem zaniechać chęci stosowania leku z powodu mojego stosunku do alkoholu czy raczej nic złego nie powinno się stać?

Dzień dobry,

każdy lek, a zwłaszcza SSRI w połączeniu z alkoholem to nie jest dobre rozwiązanie.

Pan decyduje o swoim zdrowiu i życiu, ale nie polecam tego robić.

Poza tym alkohol przyczynia się do powstawania trwałych dysfunkcji seksualnych. Jak Pan nie ograniczy picia to za 15 lat już żaden seksuolog Panu nie pomoże, bo dysfunkcje będą trwałe i niewyleczalne.

D.Pysz-Waberski

SEKSUOLOG