Czy mogę coś zrobić, by nie być tak bardzo zazdrosna?

Witam mam problem z narzeczonym mianowicie chodzi o to gdyż jesteśmy para 7lat ja niestety jestem o niego zazdrosna ale jest to spowodowane tym gdyż będąc że mną proponował swojej byłej dziewczynie że razem z nią będzie wychowywał jej dziecko ona go zdradziła i od tamtej pory cały czas mu to wspominam chociaż od tamtego zdarzenia nie było żadnej takiej sytuacji i przez to że jemu to wspominam to on się denerwuje co zrobić aby tego nie było i żebym nie była zazdrosna ?

Witam. Zazdrość zwykle ma dwie przyczyny: niskie poczucie własnej wartości plus lęk że się zostanie opuszczonym albo jest wyrazem skłonności do nadmiernego kontrolowania partnera (zresztą podłożem też tu może być lęk). Dobrze byłoby spokojnie porozmawiać z partnerem o tym, czego Pani oczekuje od związku i co buduje Pani poczucie bezpieczeństwa. Możliwe, że najpierw musi się Pani nad tym porządnie zastanowić. Może bezpiecznie czuje się Pani w związku w którym partner jest "na wyłączność"? A może zależy Pani na ślubie? Może boi się Pani, że partner wciąż kocha swoją byłą dziewczynę? Warto byłoby dokładnie przyjrzeć się swoim uczuciom, skoro nie może Pani mu darować tamtej sytuacji, to rzecz jest dla Pani ważna. A może chciałaby Pani mieć z nim dziecko? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania przed rozmową z partnerem. W trakcie rozmowy może się okazać, że wasze potrzeby będą podobne i się dogadacie, albo że partner nie jest w stanie albo nie chce odpowiedzieć na Pani potrzeby; albo że coś trzeba będzie negocjować. Tak czy inaczej, lepsze to niż powtarzanie zachowań nie służących ani Pani ani związkowi. Jeśli zdarzy się tak, że rozmowa się uda, fajnie się dogadacie a zazdrość wciąż będzie Pani zatruwała życie, może Pani rozważyć wizytę u psychoterapeuty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam, jest Pani zazdrosna o partnera. Partner zaproponował byłej dziewczynie wychowywanie razem jej dziecka, przez co mogła się Pani poczuć niepewnie w związku, odrzucona. Proszę porozmawiać o tym z partnerem, bo jest to dla Pani ważne. Jest to wydarzenie które wciąż wpływa na Pani relacje. Proszę się zastanowić czy są jakieś przesłanki o tego by sądzić że Pani partner zawiedzie w przyszłości Pani zaufanie. Zazdrość to uczucie które towarzyszy wielu związkom, ale zbyt silna może ten związek naruszyć. Może wynikać z niepewności co do partnera, przyszłości związku, zaniżonej samooceny, braku zaufania do siebie i do partnera. Może Pani skorzystać z konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie