Czy mamy jeszcze szansę wrócić do siebie?

Witam nigdy nie korzystałem z tego typu forum ale teraz mam nadzieję że opinia eksperta mi pomoże.Zerwała ze mną dziewczyna 3 tygodnie temu na początku bardzo naciskałem na powrót do siebie i spotkanie w celu pogadania i wyjaśnienia ale ona nie chciała.Pisaliśmy ze sobą praktycznie codziennie.Gdy trafiła do szpitala zaczęliśmy rozmawiać przez telefon i ona wyjawiła mi że chce dać nam jeszcze szanse ale dopiero jak wróci z wakacji tj.3 września.Zaproponowałem jej spotkanie bo chciałem żeby zobaczyły ze zmieniłem to że nie otwierałem jej drzwi nie odsuwałem krzesła i takie rzeczy typowo dzentelmenskie.Jak byliśmy razem nie miałem za dużo pieniędzy na nasze wyjścia i prezenty.Po zerwaniu zrozumiałem że muszę coś z tym zrobić więc znalazłem prace.Wczoraj napisała mi że mnie nie kocha i za mną nie tęskni i wcale nie mówiła że da nam szanse na związek.Dodam że bardzo za nią tęsknię i zależy mi na niej.Byliśmy razem dokładnie 4 miesiące.Ja przez ten czas kiedy nie jesteśmy razem zdążyłem popracować nad swoim zachowaniem i znaleźć pracę.Czy mamy jeszcze szanse wrocic do siebie ?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 4 tygodnie temu

Witam,

W takiej sytuacji jak opisałeś warto przede wszystkim skupić się na sobie i swoim rozwoju, niezależnie od tego, czy związek uda się odbudować. Z tego, co opisujesz, wydaje się, że Twoja była dziewczyna jasno dała do zrozumienia, że nie chce kontynuować związku. Jej wypowiedzi o braku uczuć i tęsknoty mogą być trudne do przyjęcia, ale warto je uszanować.

W kontekście Twojej sytuacji, uszanowanie decyzji Twojej byłej dziewczyny pokazuje, że jesteś dojrzały i zdolny do zrozumienia jej potrzeb i uczuć. Może to również otworzyć drogę do przyszłych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu, niezależnie od tego, czy będzie to z nią, czy z kimś innym.

Uszanowanie czyichś praw, uczuć czy decyzji, przynosi kilka ważnych korzyści, zarówno dla Ciebie, jak i dla osoby, której te prawa dotyczą:

Budowanie zaufania i szacunku: Gdy szanujesz czyjeś prawa, pokazujesz, że cenisz tę osobę i jej granice. To pomaga w budowaniu wzajemnego szacunku i zaufania, co jest fundamentem zdrowych relacji.

Unikanie konfliktów: Szanując decyzje i granice innych osób, unikasz niepotrzebnych konfliktów i napięć. To prowadzi do bardziej harmonijnych relacji.

Rozwój osobisty: Szacunek dla innych rozwija Twoją empatię, umiejętność zrozumienia perspektyw innych ludzi, oraz zdolność do kompromisu. Te umiejętności są kluczowe w życiu osobistym i zawodowym.

Poczucie własnej wartości: Uszanowanie czyichś praw może również wpływać pozytywnie na Twoje poczucie własnej wartości, ponieważ pokazuje, że jesteś osobą odpowiedzialną, zdolną do podejmowania dojrzałych decyzji i umiejącą zrozumieć potrzeby innych.

Lepsza komunikacja: Kiedy respektujesz prawa i granice innych, tworzysz atmosferę, w której otwarta i szczera komunikacja jest łatwiejsza. To może prowadzić do głębszego zrozumienia i lepszych relacji.

Zmniejszenie stresu i frustracji: Szanując czyjeś decyzje, unikasz sytuacji, w których mógłbyś czuć się odrzucony lub niechciany, co zmniejsza poziom stresu i frustracji.

Twoje starania, aby się zmienić, są godne podziwu i mogą przynieść korzyści w przyszłości, niezależnie od tego, czy wrócicie do siebie, czy nie. Zastanów się, czy nie warto skupić się teraz na tym, co może przynieść Ci radość i rozwój osobisty, zamiast kontynuować relację, która może już nie mieć perspektyw.

Skupianie się na nadziei, że druga osoba zmieni zdanie, może zatrzymać Cię w miejscu i utrudnić proces emocjonalnego dojścia do siebie.

Jeśli w przyszłości ona faktycznie zmieni zdanie, wtedy będziesz mógł podjąć decyzję, czy chcesz znowu próbować by odnowić Wasz związek. Jednak obecnie najlepiej skoncentrować się na sobie i na tym, co sprawia, iż nie jesteś zdenerwowany czy zatroskany a przynosi Ci spokój i radość.

Nawet jeśli teraz nie ma szans na powrót, te zmiany, które wprowadziłeś w swoim życiu, mogą przyciągnąć do Ciebie w przyszłości kogoś, kto doceni Twoje starania i cechy charakteru. Ważne jest, abyś kontynuował obecny tryb życia i dalej rozwijał swoją osobowość.

Pozdrawiam M Bakun