Co mogę zrobić, aby odzyskać mojego chłopaka?

Zostawił mnie chłopak miesiąc temu mówiąc mi, że nie ma czasu na związek bo pracuje 7 dni w tyg po 15 /17 h. Bardzo mnie to zabolało ale pokazałam zrozumienie. Uszanowalam jego decyzję. Jednak on raz na tydzień dzwoni lub pisze. Jak mam się zachowywać w takiej sytuacji jak ja go nadal kocham i bardzo bym chciała do niego wrócić ale on jeszcze stwierdzil, że nie czuje tego co kiedyś w sumie to nie wiem co czuje. (W zeszła sobotę dzwonił do mnie wypity i w trakcie rozmowy mówił, że tęskni i że mnie kocha) ale na drugi dzień nie pamiętał tego. Pomóżcie mi proszę. Powiedzcie co mam zrobić żeby go odzyskać?

Mgr Anna Byczko Psychologia

Szanowna Pani,

Jest to niezaprzeczalnie bardzo bolesne przeżycie, kiedy ukochana osoba postanawia odejść ze związku. Naturalnym odruchem, który się w nas pojawia jest dokładanie starań, aby odzyskać tę osobę.

Możliwe, że teraz kiedy Pani partner podjął taką decyzję, kolejnym ruchem byłoby uszanowanie jej, co wiąże się ze zmianą swoich reakcji np. na jego telefony, czy sms'y. Zmiana mogłaby polegać na braku reakcji lub nie okazywaniem zainteresowania, jak dotychczas. Można by było pomyśleć o przekierowaniu swojej aktywności na inne obszary, poszukiwaniem rozwoju dla siebie wśród innych ludzi.

Ciężko stwierdzić po samym opisie co rzeczywiście było przyczyną rozpadu relacji. Jednak często dopiero, kiedy zaczynamy szanować siebie i swoje uczucia i okazujemy to poprzez np. w tej sytuacji nie bycie tak dostępnym jak dotychczas, powoduje to zmianę postrzegania nas przez drugą osobę. Przekazanie sygnału, że jest Pani osobą niezależną od tej relacji -jakkolwiek ukrócenie kontaktów nie było by bolesne- a tym samym bardziej atrakcyjną pod pewnymi względami.

Pozdrawiam serdecznie i życzę Pani wszystkiego dobrego