Czy jest szansa, że mój chłopak do mnie wróci?

Hej. Chciałabym abyście mi pomogli. Rozstałam się z chłopakiem w zgodzie. W sumie to on mnie zostawił i stwierdziliśmy że zostajemy przyjaciółmi. Czy on coś do mnie jeszcze czuje mówiąc mi że ładnie się uśmiecham, że kocha te dołeczki, ż normalnie się przytulamy całujemy. Kilka dni temu upił się trochę i spotkaliśmy się to cały czas się do mnie przytulał całował i powiedział mi 3x że mnie kocha. Jest jakaś szansa żeby on wrócil? A jak tak? To co mam zrobić.

Warto się zastanowić, czy reakcje chłopaka są rzeczywistym wyrazem chęci powrotu do związku (wraz z zobowiązaniami z tego płynącymi), czy "tylko" tęsknotą za tym, co w związku było przyjemne, w sensie pewnych korzyści? Warto na spokojnie porozmawiać ( w sytuacji trzeźwości), powiedzieć o tym, co Pani czuje, czego oczekuje i dopytać, co oznaczają podobne zachowania ze strony chłopaka. Ważne byłoby także, by powiedziała Pani, jakie znaczenie mają dla Pani. Może być tak, że faktycznie partner chciałby wrócić, ale może tez oznaczać to chęć bliskości w bezpiecznej relacji bez zobowiązań wynikających z bycia parą. Ważne tylko, by Pani sobie odpowiedziała na pytanie, czy w tej drugiej sytuacji podobne zachowania są dla Pani akceptowalne, czy nie dają złudnej nadziei i czy potem zmiana nie będzie bolała bardziej? Dlatego często wyjaśnienie, a w razie potrzeby postawienie granic, może nieść więcej długotrwałych korzyści (chronić przed zranieniami). Gdyby zdecydowali się Państwo na powrót do siebie - warto skupić się na odbudowaniu relacji poprzez przepracowanie przyczyn, które doprowadziły do rozstania, a także wprowadzić trwałe zmiany, by zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości.