Czy mój chłopak stosuje szantaż emocjonalny?

Spotkałam się kilka razy z chłopakiem. Podczas ostatnich spotkań doszło do pieszczot, ale tylko z jego strony. Dodam, że jeszcze nie jesteśmy w takim poważnym związku. Uznałam, że to wszystko zaszło za daleko i zapytałam czy na randkach możemy się tylko całować. On stwierdził, że nie potrafi nad sobą zapanować i już woli zupełnie zerwać kontakt niż cierpieć i nie okazywać uczuć. Ze współżyciem potrafiłby poczekać jeśli zaspokoiłabym go w inny sposób. Powiedział, że seks nie jest dla niego najważniejszy i niby zależy mu na kontakcie ze mną. Ale nie wiem czy powinnam się z nim spotykać i czy to nie jest szantaż emocjonalny.

Warto zastanowić się, czy dla Pani jest to sytuacja komfortowa i akceptowalna. Jeśli Pani czuje się w niej źle, to niezależnie od intencji chłopaka- warto ją zatrzymać, czasem nawet za cenę zerwania relacji. Czy byłaby to dla Pani dobra, bezpieczna i szczera relacja, gdyby nie czuła się Pani komfortowo, obawiała przekraczania granic czy też czuła się w obowiązku ulegać, by nie stracić uwagi i akceptacji chłopaka? W relacji ważne są potrzeby (i granice) obydwu stron, jeśli są rożne i trudno je nawzajem zaakceptować, warto przemyśleć, czy jest to relacja rokująca.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Skoro pojawiła się u Pani taka wątpliwość, proszę zaufać Sobie..

Serdeczności oraz radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605