Zakaz od rodziców spotykania się z chłopakiem

Mam 18 lat i rodzice ewidentnie zakazali mi się spotykac z chłopakiem , mają powód bo ma dziecko , ale to przeciez nie koniec świata .. , powiedzieli , że jak się z nim spotkam pójdą do niego i narobią mu awantury .. , jak ide do miasta to sprawdzaja czy na pewno ide bo mysla ze ich oklamuje .. , nawet nie wierzą , ze jak ide do kolezanki to dzwonia do niej i sie upewniają czy jestem u niej ... co mam robić ? , powiedzieć mu o tym ? , ale boje się ze ze mna zerwie ..

Witam

Nie napisała Pani czy rodzice poznali Pani chłopaka i wiedzą o nim coś więcej niż tylko to że ma dziecko. Być może ich stanowczy sprzeciw wynika z niewiedzy i zbyt małej ilości informacji jakie mogli od Pani uzyskać o Pani chłopaku. Proponuję porozmawiać z rodzicami i zaproponować spotkanie z Pani chłopakiem. Dzięki spotkaniu rodzice będą mogli osobiście poznać Pani chłopaka, wypytać go o interesujące ich kwestie oraz zobaczyć panujące między Wami relacje. To może im pomóc w zmianie zdania na temat Waszego związku.
Opis zachowania Pani rodziców wskazuje na fakt, iż darzą oni Panią w zaistniałej sytuacji małym zaufaniem, jednak trudno powiedzieć czy wynika to z Państwa wcześniejszych relacji czy też jest to ich sposób na poczucie zachowania kontroli nad sytuacją.
Polecam również porozmawiać o powstałej sytuacji z Pani chłopakiem, gdyż jest to problem który dotyczy jego oraz Waszych relacji. Jeśli Pani chłopak jest osobą dojrzałą potraktuje problem jako Wasze wspólne wyzwanie i zadanie do rozwiązania.

Pozdrawiam

W podobnych sytuacjach spokojna rozmowa, w której obydwie strony przede wszystkim wysłuchają sie nawzajem, a mówić będą o swoich uczuciach i emocjach (bardziej niż pretensjach czy zarzutach) jest często początkiem porozumienia.
Dodatkowo warto przemyśleć, czy ryzyko zerwania jest rzeczywiście tak duże- oznaczać to może, że chłopak nie ma motywacji do utrzymywania relacji.

Skoro ma Pani 18 lat to w obliczu prawa jest Pani osobą pełnoletnią i niezależną od opieki i odpowiedzialności rodzicielskiej. Wnioskuje z Pani opisuje, że rodzice nadal odgrywają w Pani życiu ważna dla nich i dla Pani rolę.
Stosowany wobec Pani dotychczas system zakazowo-nakazowy skutkuje mimo osiągnięcia wieku dorosłości.
Proszę ustalić z rodzicami w miłej rozmowie jasne i czytelne dla wszystkich granice ingerencji rodziców w Pani obecne życie i zacząć je stosować.
Nie będzie wtedy ważne czy to ten chłopak czy inny. Decyzje powinny należeć do Pani.
Życzę samodzielności.
Serdeczności
Edward Jakubowicz