Dlaczego partner nie mówi o mnie rodzicom?

Dlaczego chłopak nie mówi o mnie rodzicom? Jesteśmy razem od pół roku, wydaje mi się że oboje jesteśmy zaangażowani i mówimy wprost, że traktujemy to poważnie (oboje mamy>25 lat). Rodzicom powiedziałam o nim po dość krótkim czasie, ale nie ma żadnych nacisków na to, żeby się poznali, po prostu wiedzą, że jestem w związku. Z kolei on w ogóle nie powiedział rodzicom, że się z kimś spotyka. Zdarza się, że przy mnie rozmawia z mamą przez telefon i mówi jej, że nic nie robi i się nudzi sam. Dziwi mnie to, bo wydaje mi się, że ma z rodzicami dobry kontakt, nie wiem dlaczego jestem taką tajemnicą. Z drugiej strony poznałam już jego znajomych i planujemy wielkie wspólne wakacje. Nie chcę na niego naciskać i nigdy nie pytam o ten temat, ale jego zachowanie mnie zastanawia. Dodam tylko, że my mieszkamy w jednym mieście, a moi i jego rodzice w innych, więc do ewentualnego spotkania, którego można się obawiać, jeszcze daleko.

Być może faktycznie nie warto naciskać, ale można porozmawiać z chłopakiem i zapytać o podobny stan rzeczy. Szczególnie, jeśli nie czuje się Pani w tej sytuacji komfortowo. Warto powiedzieć mu o swoich emocjach i potrzebach w tej sytuacji, a także poprosić go o określenie jego potrzeb, emocji i oczekiwań. Taka rozmowa może wiele wyjaśnić, uspokoić lub otworzyć ważne dla Was tematy czy różnice, które i tak warto będzie między sobą dogadać.

Dzień dobry, temat wymaga "otwarcia", rozmowy z Pani partnerem. Być może jest z jego strony jakaś trudność w powiedzeniu swoim rodzicom o relacji z Panią, wynikająca z wcześniejszych trudnych przeżyć w kontakcie z rodzicami, gdy dowiedzieli się o związku swojego dziecka. A być może partner obawia się czegoś innego, o czym nie chce z Panią teraz rozmawiać, dlatego unika konwersacji i przekazuje swoim rodzicom informacje niezgodne z rzeczywistością. Oczywiście to jest moja hipoteza, warto po prostu szczerze o tym porozmawiać z partnerem, inaczej będzie Pani żyła w coraz większej niepewności co do stanu faktycznego i w lęku, zastanawiając się, co to oznacza, że partner nie mówi rodzicom o Pani i łączącej was relacji. Taka sytuacja niestety nie służy budowaniu dobrej relacji, bliskości między partnerami w związku.
Życzę owocnej rozmowy Pani z partnerem.

Pozdrawiam,
Tomasz Kościelny
Psychoterapeuta psychodynamiczny
Pracuje indywidualnie, z parami i grupami w Warszawie
http://subteno.warszawa.pl