O czym świadczy brak tematów do rozmów z partnerem?

Witam jestem w zwiazku juz pol roku jestem troche w klopotliwej sytuacji jestem obecnie w ciazy ale martwi mnie to ze moj zwiazek sie rozpadnie.Mam wrazenie ze nie dobralam sie z chlopakiem spotykamy sir co drugi dzien i klopot w tym ze nie mamy oczym rozmawiac jakbysmy byli starym malzenstwem on ma duzo znajomych ja nie przepadam za nimi nie lubie przebywa z ludzmi ktorych nie lubie ze swoimi znajomymi sir dogaduje.Martwi mnie moja sytuacja nie mamy wspolnych tematow prosze o odp co robic

Witam Panią. Jest Pani w wyjątkowej sytuacji. Używając języka natury jest Pani w fazie "wicia gniazda". W takim czasie oczywistą wartością jest poczucie bezpieczeństwa i stabilność. To co Pani obserwuje w swoim związku ma Panią prawo niepokoić. Nie znajdzie Pani jednak lepszej osoby do rozstrzygnięcia swoich wątpliwości jak Pani partner. Zachęcam Panią do szczerej rozmowy z nim. Trudno mi z Pani postu wywnioskować jakie Macie Państwo plany. Na kobietę w naszym kraju wywiera się presję zawartą np. w powiedzeniu "dziecko powinno mieć ojca". Proszę dbać o siebie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Brak tematów do rozmów z partnerem nie musi wskazywać na niedopasowanie. By znaleźć wspólne tematy do rozmów można inicjować wyjścia z chłopakiem do kina, teatru, na basen, na spacer, wycieczkę do jakiegoś miejsca, spotkanie ze znajomymi, których oboje Państwo lubicie itp. Wspólne aktywności są źródłem tematów do rozmów, wspólnie spędzony czas pogłębia więź z partnerem.
Być może ciąża powoduje u Państwa różne obawy związane z narodzinami dziecka, o których nie mówicie wprost. Warto poruszyć ten temat i na spokojnie, bez złości i negatywnych emocji omówić ważne kwestie z tym związane.
Wszystkiego dobrego!

Witam Panią,
szczera rozmowa w takiej sytuacji pomoże wiele wyjaśnić. Podzielenie swoich obaw, trosk i wyjaśnienie tego co kryją Państwo głęboko pomoże ustosunkować się Pani do sytuacji w związku. Ciąża, a zwłaszcza jej początek, może być trudnym doświadczeniem nie tylko dla kobiety ale także dla jej partnera i relacji między dwojgiem. Nawet w sytuacji kiedy ciąża była planowana, obawy, strach przed nieznanym i zmianami w życiu powodują stres. Tylko dobra wola i wyjaśnienie sobie swoich obaw mogą nie tylko Wam pomóc rozwiać wątpliwości ale także niebywale zbliżyć Was do siebie i wzbogacić relację.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska