Czy mam ponownie zaufać partnerowi?

Napisała do mnie była partnerka mojego narzeczonego, wysłała mi screeny z ich wspólnych rozmów, flirtował z nią i prosił o nagie zdjęcia kiedy był ze mną. Raz się spotkali, dziewczyna dwierdzi że się do niej dobierał. Twierdzi też że poprzednie partnerki zdradzał i że ja nie będę inna. Nie wiem w co mam wierzyć, bo w stounku do mnie narzeczony jest bardzo oddany i opiekuńczy, wiele też dla mnie poświęcił. Przeprosił za swoje zachowanie, usunął wszelkie kontakty i obiecał że nigdy więcej mnie nie skrzywdzi. Przeanalizowałam całą sytuację i chcę mu ponownie zaufać, lecz ciągle mam wątpliwości, czuje się nieswojo i mam ataki żalu. Wybaczyłam mu ale boje się co będzie w przyszłości, nie mam też pewności jak było naprawdę bo to jej słowo przeciwko jego słowu. Jak ponownie zaufać? Czy ja przesadzam?

Dzień dobry,
W moim poczuciu ani trochę Pani nie przesadza i w takiej sytuacji ma Pani pełne prawo do poczucia bycia skrzywdzoną. Niestety nie mogę odpowiedzieć na pytanie o to, czy warto zaufać czy też nie. Nie jestem wstanie przewidzieć konsekwencji zaufania mu lub rozstania w związku z zaistniałymi okolicznościami. Nie wiem także, co w tej historii jest prawdą a co wymysłem jego byłej partnerki. Jeśli chce Pani kontynuować ten związek to jedyne rozwiązanie stanowi zaufanie mu na słowo. Nikt Pani nie da gwarancji na to, że on w przyszłości Pani nie zdradzi. W takiej sytuacji ważne żeby zdał sobie z tego sprawę, że jest Pani wstanie odejść jeśli on będzie szukał kontaktu z innymi kobietami. Doradzałabym ustalenie pewnych granic i danie mu wyraźnie do zrozumienia, że oczekuje Pani od niego całkowitej wierności i nie toleruje Pani pewnych zachowań. Jeśli nie będzie odczuwał lęku i nie będzie świadomy możliwych konsekwencji to istnieje większe ryzyko powrotu do tego typu zachowań. Mam nadzieję, że podejmie Pani właściwą decyzję i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Dzień Dobry Pani :)

Dobrze, że pojawiły się u Pani wątpliwości...

W odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcałabym Panią do wzięcia Państwa relacji "pod lupę".
Do zastanowienia, dlaczego była Partnerka pozwoliła sobie na taki "gest" w kierunku Pani?
Jak ponownie zaufać?
Proszę posłuchać siebie, zachęcałabym Panią przede wszystkim do szczerej/otwartej rozmowy o Państwa potrzebach/pragnieniach/marzeniach - bo relacja partnerska jest relacją wymagającą otwartości na potrzeby Partnerki/ Partnera oraz wymaga wzajemnego odpowiadania na te potrzeby.

Być może jest coś, czego brakuje w Państwa relacji?
Być może jet coś, za czym tęskni Pani?
Za czym tęskni również Pani Partner?

Kiedy w relacji nie ma spełnionych potrzeb obojga Partnerów, nie ma rozmowy/komunikacji, odpowiedzią jest niepokój oraz wycofywanie się.

Niestety, czasami trzeba zaryzykować, by dać szansę związkowi.
Ważne jest, by Pani Partner wiedział, co Pani nie odpowiada i czego pani nie akceptuje.

Serdeczności oraz życzę Pani tylko satysfakcjonujących wyborów!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605