Relacja z dziewczyną i brak zaufania

Witam otóż mam problem ze sobą. Chodzi o to że mam dziewczynę, która pokazuje mi że mnie bardzo kocha ale mam traumę z przeszłości... kiedy byliśmy pokłóceni ona pisała do innego faceta (flirtowała z nim a on z nią) teraz jest nam razem dobrze ale spotyka się z nim i mam poprostu obawy że między nimi znowu do czegoś dojdzie... Dziewczyna zapewnia mnie że nie mam o co być zazdrosny bo go nie lubi przez pewne incydenty ale nie iwem co zrobić. Zaufać jej i się nie martwić?

Zaufanie jest ważne w związku, stanowi podstawę dobrej relacji, jednocześnie jednak nie da się postanowić sobie, że będzie się ufało . Zaufanie buduje się w trakcie trwania związku, a gdy się je utraci potrzeba czasu na jego odbudowanie. To, co może pomóc także w jego odbudowaniu, to szczera rozmowa między Panem a partnerka, powiedzenie o swoich obawach, o tym, co Pana niepokoi. Jeżeli taka rozmowa jest z jakiegoś powodu trudna, można skorzystać z pomocy terapeuty par.

Dzień dobry.

Warto byłoby chyba poważnie porozmawiać z dziewczyną, przedstawiając jej swoje oczekiwania oraz obawy, o których Pan pisze. Bycie w związku wiąże się pewną "wyłącznością", która skutkuje m.in. tym, że obie strony nie flirtują i nie spotykają się na "randkach" z innymi osobami. Jak rozumiem, Pana dziewczyna rości sobie większe prawa w tej relacji, niż daje je Panu. Innymi słowy - zdarza się, że niekiedy pary dają sobie wzajemne przyzwolenie na flirty z innymi, jednak (niezależnie od jego sensowności) dotyczy ono obu stron.
Może Pan przy okazji rozmowy zapytać dziewczynę, jak rozumiałaby sytuację, w której to Pan spotykałby się i flirtował z innymi kobietami i czy byłaby wobec Pana równie wyrozumiała.

Pozdrawiam.