Brak zaufania w związku i kontakty dziewczyny z byłym

Jak rozumieć takie zachowanie mojej dziewczyny ? Jesteśmy ze sobą kilka miesięcy,co pewien czas kontaktuje się z nią były chłopak. Wtedy ona wyłącza telefon i znika na 2-3 dni urywa się wszelki kontakt, niema jej nigdzie. Potem odzywa się i mówi że musiała wszystko przemyśleć. Ostatnio postępuje nieco inaczej to znaczy zawieszała ze mną relację na kilka dni do tygodnia. Powód jak się domyślam jest ten sam. Cierpię bardzo mnie to boli i martwi. Czy to jest relacja warta dalszego trwania ?

Warto jasno postawić sprawę, powiedzieć o tym, co Pan czuje gdy tak się dzieje i czego Pan oczekuje. Wysłuchać także tego, jak widzi to dziewczyna. Ważne, żeby przyjęli Państwo wspólnie akceptowalne dla obojga rozwiązanie.
Związek to relacja oparta na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, bliskości i zaangażowaniu. Pytanie, czy oboje Państwo macie to w podobnym stopniu i czy macie motywacje do pracy nad tym związkiem. Bo jeśli jest ona tylko z jednej strony, trudno będzie związek utrzymać i może się to stać źródłem cierpienia.

Witam, może Pana dziewczyna na poziomie emocjonalnym nie zakończyła poprzedniego związku i w momencie, kiedy poprzedni chłopak kontaktuje się, nie umie mu przypomnieć, że to koniec i zaczyna się wahać. Ważne jest, aby to Pan się zastanowił czy chce Pan jej dać czas na poukładanie starych spraw, ostateczne zakończenie poprzedniego związku czy też oczekuje Pan teraz jednoznacznej deklaracji, a jeśli ona jej nie podejmie, to czy Pan jest gotowy zakończyć ten związek. W związku zwykle decyduję 2 osoby. To co nie zakończone zawsze ma wpływ na teraźniejszość, powoduje zatrzymanie, bo nie można czegoś zacząć na 100% jeśli jest jeszcze coś niezakończone. Kiedy ktoś nie zakończył w pełni jednego związku, a wszedł już w kolejny, to tak jakby nadal nie podjął decyzji i był na etapie wyboru, a wtedy trudno o emocjonalny spokój. Taka postawa jest nie w porządku w stosunku do Pana, jednak proszę pamiętać, że Pan też w tej sytuacji decyduje. A relacja będzie miała szanse, gdy poprzedni związek dziewczyny zostanie zakończony. Pozdrawiam

Na to pytanie tylko Pan może sobie odpowiedzieć. Być może pomocne będzie zastanowienie się nad tym czego oczekuje Pan od związku? W jakim związku chce być? Co jest Pan gotów poświęcić dla związku, a co chciałby z niego uzyskać? Być może warto porównać ile w Pana obecnym związku jest dni kiedy Pan czuje się szczęśliwy a ile kiedy czuje się nieszczęśliwy? Jaka jest proporcja między nimi i o czym ona świadczy?

Szanowny Panie, zachowanie Pana dziewczyny jeśli będzie się dalej powtarzać najprawdopodobniej nie będzie dla Państwa związku budujące. Warto byłoby szczerze porozmawiać z dziewczyną o jej postępowaniu oraz o tym jakie uczucia ono wzbudza w Panu a także wyrazić jasno, że nie godzi się Pan na takie zachowanie. Dobrze byłoby podjąć wspólną decyzję co dalej z Państwa relacją i poprosić dziewczynę, żeby podjęła ostateczną decyzję - którą relację chce budować, czy tą z Panem czy z byłym chłopakiem. Pozdrawiam, Monika Wysota