Brak potrzeby związku a relacje z kobietą

Do psych.: Od 7 miesięcy spotykam się z "koleżanką" (znajomą26l), którą bardzo lubię. Jest bardzo szczera i powiedziała mi otwarcie, że nie zależy jej na związku. Rozumiem jej decyzję, nie wiem tylko jak mam rozumieć fakt, że spotyka się z dwoma-trzema innymi kolegami, którymi bawi się (uwodzi) tak jak i mnie, o czym mi opowiada otwarcie. Nie zależy mi na przelotnej huśtawce uczuciowej prowadzącej do łóżka, a raczej na związku. Jak to należy rozumieć? To gra?Czekać?DaćSobieSpokój?LiczyćNaZmianę?

Jeśli zakomunikowała w sposób jasny, że nie jest zainteresowana trwałą monogamiczną relacją, to- jeśli Panu na takiej zależy- może warto zainwestować swój czas i energię psychiczną w inny związek? Są ludzie(mężczyźni i kobiety), którzy nie są zainteresowani stałym związkiem, a przelotne flirty im wystarczają. Zmiana jest możliwa, jednak na ten moment mało prawdopodobna- ze względu na jasne postawienie sprawy przez dziewczynę. Trwanie w takiej relacji (gdzie Pana potrzeby i oczekiwania nie mają szansy na realizację) może u Pana powodować poczucie frustracji, oszukania czy nawet obniżenia własnej wartości. Warto, żeby przemyślał Pan sprawę i zastanowił się, czego chce i oczekuje w relacji i czy w tej konkretnej może to uzyskać.

Dzień dobry.

Wydaje się, że Pana "koleżanka" jasno wyraziła swoje stanowisko w sprawie związku i, niezależnie od oceny, postępuje w tej sprawie konsekwentnie. Pan natomiast poszukuje kogoś do trwałej relacji, wobec czego wasze wzajemne oczekiwania całkowicie się rozmijają. Nie potrafię powiedzieć, co miałby Pan w tej sytuacji zrobić - warto jednak uświadomić sobie, jakie potrzeby realizuje Pan w tej relacji, a jakich nie i na podstawie tej analizy podjąć decyzję.

Pozdrawiam.