Dlaczego nie czuję potrzeby związku z kobietą?

Dzień dobry,Mam 37 lat.Nie jestem gejem,(no chyba,że o tym nie wiem). Podobają mi się kobiety, lubię z nimi rozmawiać i dobrze czuję się w ich towarzystwie.Jednakże nie potrafię zrozumieć,dlaczego nie czuję potrzeby związku z kobietą? Rodzice co pewien czas sugerują mi związek z kobietą,z którą chciałbym się związać,jeżeli byłaby taka,(ale nie ma). Problem w tym,że nie czuję takiej potrzeby.Nie rozumiem tego problemu i nie wiem jak mógłbym rozwiązać ten problem. Nieśmiały,depresjaProszę o pomoc.

Bez dokładniejszego wywiadu trudno wyrokować, dlaczego nie czuje Pan takiej potrzeby. Ludzie są różni, nie każdy jest stworzony do związku. Jeśli jest to dla Pana rzeczywiście problem - ale dla Pana, a nie wszystkich wokół - dobrze byłoby porozmawiać z psychologiem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu zauważyłem, że to otoczenie widzi problem a Pan nie. Potrzebuje Pan podjąć decyzję, czy podąży Pan za ich oczekiwaniami czy będzie słuchał swoich odczuć i oceny sytuacji. Nie zauważam, żeby brak związku z kobietą wpływał na jakość Pana życia ujemnie (przynajmniej tak wnioskuję na podstawie Pana postu). Pozdrawiam Pana
http://www.piotrantoniak.pl/

Dzień dobry

Nasuwa mi się pytanie, czy trudność, którą Pan opisuje, jest Pana trudnością czy raczej trudnością Pana otoczenia. Proszę pamiętać, że nie musi Pan realizować ambicji swojej rodziny, choć czasem jest trudno się temu przeciwstawić. Jeśli jednak chciałby się Pan przyjrzeć bliżej tematowi, sugeruję skorzystać z pomocy psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Patryk Goleń
http://www.gabinetzmian.pl

Witam Pana
Mnie zaś najbardziej intrygują ostatnie słowa Pana
postu, a mianowicie: „Nieśmiały, depresja Proszę o pomoc”.
Jeżeli jest Pan nieśmiały i cierpi Pan na depresję,
to raczej tu szukałabym przyczyn wszystkiego, co Pana
nurtuje i od tego zaczęłabym spełnianie Pana prośby o pomoc.
Jeżeli ma Pan zdiagnozowaną depresję, to może
ona powodować spadek aktywności w każdej dziedzinie
życia, m.in. brakiem zainteresowania płcią przeciwną,
zanikaniem potrzeb w zakresie życia seksualnego itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Jeżeli to depresja, zachęcam Pana
do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Sugeruję, żeby udał się Pan na rozmowę z psychoterapeutą, podczas której będzie mógł się Pan przyjrzeć swoim relacjom z kobietami i oczekiwaniom wobec nich. Zrobić porządek w swoim myśleniu na ten temat i oddzielić to, co jest Pana potrzebą, a co potrzebą Pana rodziców w tym temacie.

Pozdrawiam,

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.