Trudne relacje 27-latki z rodzicami

Jestem dorosłą 27 letnią kobieta, która nie potrafi się przeciwstawić się swoim rodzicom. Choć mówię ,że ich zdanie mnie nie interesuje, to nie robię tego co chcę, z obawy że ich strace razem z resztą rodziny. Przez całe życie , cały czas robię to co oni ode mnie oczekują , a jeśli już nie potrafię wytrzymać to w kłamstwie przed nimi spełniam swoje marzenia , czy to o byciu z konkretnym mężczyzną , czy o imprezie (tak to są marzenia 27letniej kobiety). Czuję się zagubiona nie umiejąc decydować

Dzień dobry,

Proszę znależć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu leczenia /tj. psychoterapii/.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia przy Centrum Psychiatrii; CZP Feniks) lub prywatnie.

Warto skorzystać z pomocy psychologa i przyjrzeć się rzeczywistym, głębszym przyczynom trudności w stawianiu granic i lęku przed utrata akceptacji rodziców. Wspólna praca pozwoli wzrost samoświadomości, asertywności, umiejętności podążania za własnymi potrzebami i stawiania granic. A to z kolei pomoże realizować się w życiu i osiągać satysfakcje z niego.

Dzień dobry, nie sposób udzielić pani prostej odpowiedzi na zadane pytanie. Rzeczywiście to ciekawe, że 27 latka obawia się co powiedzą jej rodzice. Zachęcam do przyjrzenia się przyczynom i obawom z tym związanym podczas psychoterapii. Pozdrawiam.