Jak się usamodzielnić od rodziców będąc na rencie?

Jestem na rencie jako osoba niepelnosprawna stopień 2 średni. Założyłem sobie konto bankowe gdzie renta oraz zasilek na konto bankowe przelewaja zus oraz mopru. Mamie przelewam na jedzenie ciuchy.mam na koncie na opłaty Internetu oraz telefonu i telewizje.Kiedyś pozyczalem tacie tatowi na spłatę długów razem z rodzicami bo tata narobił dług 2 razy dlatego mamie daje przelewam pieniądze połowa. Moje pytanie to to ze co mam zrobić bym usamodzielnienia doszło

Warto także porozmawiać z rodzicami i spróbować wspólnie wypracować realne możliwości uniezależnienia się. Zachęcam także do spotkania z psychologiem- praca nad sobą- poczuciem wartości, kompetencji i sprawstwa, pomoże Panu lepiej radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego, w tym samodzielnością, także nad stawianiem granic i asertywnością w relacjach z najbliższymi.

Witam,

wiele już Pan dokonał szukając sposobów na niezależność mimo tak trudnej sytuacji. Może teraz czas na skorzystanie z pomocy specjalisty psychologa, doradcy zawodowego, pośrednika pracy. Może Pan skorzystać z pomocy nieodpłatnej świadczonej w ramach stowarzyszeń, fundacji świadczących pomoc osobom niepełnosprawnym, wspierającym aktywizację społeczną i zawodową. Myślę, że tam znajdzie Pan, wsparcie w dalszym procesie usamodzielnienia się. Może Pan z informacji opublikowanych:

http://www.niepelnosprawni.gov.pl/publikacje/

które mogą być pomocą w dalszym podążaniu do celu który Pan sobie wyznaczył oraz publikacji:

http://idn.org.pl/sonnszz/PORADNIK_NIEPELNOSPRAWNYCH.htm

pozdrawiam i życzę powodzenia

A.Aleksandrowicz