Czy przy chorobie Alzheimera przysługuje renta?

Witam , lekarze stwierdzili u mojego taty alzhajmera a ma dopiero 54 lata ale widać po nim że juz nie pamieta dużo rzeczy i trzeba mu wszystko tłumaczyć jak dziecku. Moje pytanie jest takie czy przysługuje mu jakaś renta czy coś innego ? dodam że jeszcze tata pracuje ale nie wiem jak to jeszcze długo potrwa.

Witam,

jak najbardziej- zaburzenia funkcji poznawczych skutkują niezdolnością do wykonywania pracy- stąd renta z ZUS może ojcu przysługiwać. Ponadto można wystąpić do Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności z wnioskiem o nadania stopnia niepełnosprawności.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Jak najbardziej! Jeżeli rozpoznanie jest prawidłowe, to proces ma przebieg postępujący. W zależności od stopnia zaawansowania chorzy nie są w stanie pracować, ale wymagają pomocy innych osób. Należy zrobić dokładną diagnostykę w kierunku depresji - często objawy depresyjne przypominają otępienie z poczuciem bezradności.
Jednak w przypadku choroby Alzheimera Prawo do renty jest bezdyskusyjne!!!
Łączę wyrazy szacunku
W. Łuczkowski