Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy chorobie Alzheimera przysługuje renta?

Witam , lekarze stwierdzili u mojego taty alzhajmera a ma dopiero 54 lata ale widać po nim że juz nie pamieta dużo rzeczy i trzeba mu wszystko tłumaczyć jak dziecku. Moje pytanie jest takie czy przysługuje mu jakaś renta czy coś innego ? dodam że jeszcze tata pracuje ale nie wiem jak to jeszcze długo potrwa.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Witam,

jak najbardziej- zaburzenia funkcji poznawczych skutkują niezdolnością do wykonywania pracy- stąd renta z ZUS może ojcu przysługiwać. Ponadto można wystąpić do Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności z wnioskiem o nadania stopnia niepełnosprawności.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

0

Witam!
Jak najbardziej! Jeżeli rozpoznanie jest prawidłowe, to proces ma przebieg postępujący. W zależności od stopnia zaawansowania chorzy nie są w stanie pracować, ale wymagają pomocy innych osób. Należy zrobić dokładną diagnostykę w kierunku depresji - często objawy depresyjne przypominają otępienie z poczuciem bezradności.
Jednak w przypadku choroby Alzheimera Prawo do renty jest bezdyskusyjne!!!
Łączę wyrazy szacunku
W. Łuczkowski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy