Czy mogę mieć stwierdzione POCHP?

Dzien DObry Zblizaja mi się badania okresowe ...... obawiam sie badania spirometrycznego .... Dlugo paliłem lecz zucilem nie dawno czytajac ze moeg stracic prace i nie chce wracac do palenia .... co jesli wykryje mi spirometria astme badz POCHP ? czy lekaz medycyny pracy nie podpisze mi badan i stwierdzi nie zdolnosc do pracy ? pracuje w Tartaku zapylenie w zakladzie wynosi 0,2-0,5 Mg /M3 ? prosze o odpowiedz boje sie napra wde nie wiem co mysleć
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 4 tygodnie temu

Biorąc pod uwagę Pana młody wiek najpewniej nie rozwinął Pan jeszcze cech POChP. Poza tym nawet jeżeli wynik spirometrii nie będzie prawidłowy to najpewniej zostanie Pan skierowany do poradni pulmonologicznej, a nie uznany za niezdolnego do pracy. Myślę, że niepotrzebnie się Pan niepokoi.