Co może oznaczać krótki ból w środku klatki piersiowej?

Witam Co może oznaczać krótki ból w środku klatki piersiowej trwający mniej więcej sekundę zdarzyło mi sie to kilka razy w ostatnim czasie. Całkiem niedawno miałem robione EKG, Echo Serca, EKG wysiłkowe, Spirometrie, badania krwi, prześwietlenie klatki piersiowej wszystkie wyniki były w porządku.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krótkotrwały ból w środku klatki piersiowej może mieć wiele różnych przyczyn. Jeśli jednak badania nie wykazują żadnych nieprawidłowości od strony kardiologicznej, to możliwe, że jest to napięcie mięśniowe lub dolegliwość występująca na tle nerwowym.

Stres i lęk mogą wywoływać różne objawy fizyczne, w tym krótkotrwały ból w klatce piersiowej. Jeśli ból jest krótki, sporadyczny i nie towarzyszą mu inne objawy (jak duszność, zawroty głowy czy nadmierna potliwość), to najprawdopodobniej nie jest on związany z poważnym problemem sercowym. Warto w takiej sytuacji popracować ze specjalistą zdrowia psychicznego.

Podobne pytania znajdują się pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-ucisk-w-klatce-piersiowej-to-nerwica,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-klatki-piersiowej-na-tle-nerwowym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-w-klatce-piersiowej-na-tle-nerwowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.