Dlaczego mam te bóle kręgosłupa i klatki piersiowej?

Ok 3 miesiące temu zaczął się silny ból w klatce piersiowej po prawej stronie na wysokości piersi ciągnący się na tej wysokości pod pachę. Po ok 2-3tygodniach doszedł ból na tej wysokości kręgosłupa piersiowego. Ból o stałym natężeniu nie rośnie. Promieniuje do prawego barku Czasami wzmaga się przy silniejszych ruchach. Mężczyzna 38 lat niepalący.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

na początku powinien Pan wykluczyć wszelkie problemy natury kardiologicznej. Zalecamy wykonanie badanie EKG serca, które sprawdzi, czy z tym narządem jest wszystko w porządku.

Kolejnymi do sprawdzenia powinny być płuca. W szczególności, gdy ból się nasila przy kasłaniu lub nawet oddychaniu. Takie objawy występują bowiem przy zapaleniu płuc, odmie opłucnej, czy przy zatorze w płucach. Warto więc wykonać prześwietlenie tego organu.

Powodem może być także tzw. neuralgia międzyżebrowa. W takim przypadku powinien się Pan udać do neurologa.

Na końcu trzeba sprawdzić sam kręgosłup piersiowy. Może się okazać, że doszło do urazu, który powoduje silny, promieniujący ból. Często tworzy się także stan zapalny.

Tak czy inaczej, powinien Pan wykonać prześwietlenie płuc oraz EKG serca, żeby mieć podgląd na to, co dzieje się w środku klatki piersiowej.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami, które opisują wymienione wcześniej dolegliwości:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-moze-byc-objawem-jednej-z-tych-7-rzeczy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-kregoslupa-piersiowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.