Dlaczego czuję takie silne bóle pleców i klatki piersiowej?
Witam. Mam problem od pół roku. Wykonany rezonans szyi, gastroskopia jak i tomografia klatki piersiowej. Mam silne bóle pleców od ramion do łopatek oraz ból w klatce piersiowej w jednym miejscu kujący ( Odczucia bólowe po prawej stronie ). Tylko gastroskopia wykazała nadżerki żołądka. Nikt nie jest pewien co mnie boli i nie stawia diagnozy. Boli w trakcie przełykania, ruszania się i czasem nawet oddychania. Krew i crp idealnie.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
ból pleców od ramion do łopatek oraz kłujący ból w klatce piersiowej po prawej stronie mogą mieć wiele różnych przyczyn. Warto kontynuować badania i utrzymywać stały kontakt z lekarzem w celu wykluczenia różnych możliwości.
Wykrycie nadżerek żołądka podczas gastroskopii sugeruje możliwość występowania np. wrzodów żołądka lub refluksu żołądkowo-przełykowego. Warto omówić te wyniki z gastroenterologiem, który może zalecić dalsze badania i ewentualne leczenie.
Ból pleców może być spowodowany problemami z kręgosłupem, takimi jak przepuklina dysku, zwyrodnienie kręgosłupa lub zespół korzeniowy. W tych przypadkach zazwyczaj ból jest nie do zniesienia, jednak nawet pomimo tego, warto skonsultować się z ortopedą lub neurologiem w celu dokładnej oceny kręgosłupa.
Problem może być także spowodowany tzw. nerwobólami, co oznacza, że doszło do podrażnienia lub uszkodzenia nerwów w okolicach objętych bólem. W takiej sytuacji również warto skonsultować swoje obawy z neurologiem.
Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:
https://portal.abczdrowie.pl/bol-w-klatce-piersiowej-kategoria