Bóle po lewej stronie klatki piersiowej w okolicy serca

Witam, odczuwam bóle po lewej stronie klatki piersiowej, w okolicach serca. Jest to tępy, niekiedy nagły i kłujący ból. Czasami boli pod piersią, niekiedy nad i z boku. Ekg w porządku, usg piersi w porządku. Wcześniej ból odczuwałam parę razy w ciągu tygodnia, teraz już codziennie. Najczęściej podczas spoczynku odczuwam ten dyskomfort. Biorę Nebinad na obniżenie ciśnienia (wcześniej 150/90 puls 93), obecnie ciśnienie niższe, puls taki sam. Gdzie się udać, co robić? Jakie badania, co to może być?

Takie bóle mogą być związane z neuralgią czyli samoistnym podrażnieniem nerwów międzyżebrowych. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Do rozważenia także wykonanie RTG klatki piersiowej celem ewentualnego wykluczenia patologii w zakresie płuc.