Z kim skonsultować kłujący ból z lewej strony klatki piersiowej?

Dzień dobry, mam 22 lata, jestem kobietą, 165 cm wzrostu, około 86 kg. Od jakichś 2 tygodni co jakiś czas, zazwyczaj wieczorem miewam kłujący ból z lewej strony klatki piersiowej, raczej jest bliżej boku niż środka, ale ból jest taki jakby tępy i nie jestem w stanie dokładnie go zlokalizować, jedynie tyle, że jest to lewa strona. Ogólnie ruszam się w dzień, jestem kurierem kiedy mam wolne, bo normalnie studiuję dziennie, jestem na redukcji i ograniczam przetworzone jedzenie. Gdzie udać się z takim kłuciem żebym nie została wyśmiana? Jestem osobą wrażliwą na punkcie zdrowia więc takie nijakie bóle mnie niepokoją. Nie towarzyszy im nic innego, żadne dodatkowe objawy czy okoliczności. Zazwyczaj kłuje wieczorem, ale nie jest to regułą, bo zdarza się i w ciągu dnia. W internecie widziałam różne rzeczy, od zawału po nerwobóle, ale nie mam pojęcia jak je rozróżnić. Będę wdzięczna za pomoc!

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety bez dodatkowych badań trudno jest jednoznacznie stwierdzić, co może powodować u Pani tego typu dolegliwości. Kłujący ból z lewej strony klatki piersiowej może bowiem powstawać z różnych przyczyn.

Najlepiej w pierwszej kolejności udać się z tym problemem do lekarza rodzinnego, który zleci Pani podstawowe badania, aby sprawdzić ogólny stan zdrowia. W razie konieczności lekarz może skierować Panią do dalszej diagnostyki. Być może wskazana była w tym przypadku również konsultacja kardiologiczna, aby sprawdzić, czy takie objawy nie mają związku z chorobami serca. W tym przypadku pomocne może być wykonanie dodatkowych badań, np. EKG. Jeżeli lekarz wykluczy przyczyny kardiologiczne, konieczne będzie znalezienie innej przyczyny problemu.

Warto pamiętać o tym, że taka dolegliwość często pojawia się również w przypadku zaburzeń na tle nerwicowym. Proszę się zastanowić, czy nie prowadzi Pani stresującego trybu życia. Z pytania wynika, że jest Pani osobą wrażliwą na punkcie zdrowia. Być może warto byłoby udać się dodatkowo do psychologa lub psychoterapeuty, aby o tym porozmawiać. Taki objaw często bowiem wskazuje na podłoże psychologiczne. Proszę nie bać się wizyty u specjalistów, którzy chętnie pomogą Pani znaleźć przyczynę problemu.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania odpowiedzi ekspertów naszego portalu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klucie-w-okolicy-klatki-piersiowej-z-lewej-strony

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odczuwam-klucie-w-lewej-stronie-klatki-piersiowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.